JURY (PL)

Nikita Ben Ami

Nikita Ben Ami
Artysta izraelski - jubiler, rzeźbiarz i malarz.


Nikita dorastała w atmosferze sztuki, w otoczeniu kreatywnych ludzi, a jej droga do świata sztuki, kina i muzyki była po prostu przeznaczona.

Po przybyciu do Izraela na trasę koncertową jako piosenkarka, Nikita natychmiast zdała sobie sprawę, że to jej dom. W 1999 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych na kursie jubilerskim.

Nikita znana jest z wyjątkowej techniki, niepowtarzalnego stylu, a także umiejętności usłyszenia i zobaczenia klienta, jego charakteru, jego historii, jego pragnień oraz doboru zupełnie unikalnych połączeń materiałów i kształtów.

Każda z jej biżuterii to mała rzeźba. I cały świat.


Prace Nikity znajdują się obecnie w prywatnych kolekcjach na całym świecie, są filmowane dla filmów i telewizji, pokazywane na wystawach i w domach aukcyjnych.


W 2016 roku rozszerzyła swoją dziedzinę sztuki o rzeźbę, tworząc prace na zamówienie - dzieła nasycone emocjami, wiarą w ludzi i marzeniami o harmonii świata.


W ciągu ostatnich kilku lat, oprócz biżuterii i rzeźb, Nikita zaczęła malować w mediach mieszanych i unikatowych. Jej obrazy wyrażają wielką pasję i wydaje się, że to, co nie znalazło wyrazu w biżuterii czy rzeźbie, znalazło swoje miejsce w malarstwie: niekonwencjonalne, tajemnicze i znajome obrazy, fantastyczne miasta, iluzje wyobraźni i przestrzeni, wolność i miłość. Jej obrazy są hipnotyzujące i uzdrawiające, upiększające i pełne obecności.


„Na początku brałem do ręki pędzle, ale niemal natychmiast odłożyłem je na bok i wziąłem do ręki samą farbę. I najwyraźniej duet powstał w oderwaniu od mojej świadomości. Bardzo często nie pamiętam nawet procesu pisania, albo w moim przypadku bardziej słusznie jest powiedzieć lewanie obrazków. Zaskakują mnie tak samo, jak zaskakują innych. Z biegiem czasu wymyśliłem, jak najlepiej je zobaczyć. Nie jest wskazane skupianie się na nich, a może nawet nie szukanie znajomych symboli, ale umożliwienie wniknięcia w nie świadomości. I wtedy świadomość zaczyna widzieć to, czego na pierwszy rzut oka nie ma. Oznacza to, że najprawdopodobniej włączają w naszych mózgach inne połączenia percepcyjne, które nie były do ​​tej pory wykorzystywane.


Widzieć, obserwować proces powstawania obrazów Nikity jest samo w sobie jak dotykanie tajemnic wszechświata. To niesamowity akt, urzekający i zniewalający. Jakbyś był obecny przy tworzeniu nowego wszechświata. A każdy z jej obrazów ma zupełnie wyjątkową cechę – zmienia się wraz z Tobą. I wydaje się, że za każdym razem, gdy widzisz jakiś nowy poziom, nowy kąt tego obrazu. I za każdym razem odnajdujesz się w nowym sobie.

„Inspirację czerpię z naturalnego piękna świata, z zamrożonego sto lat temu w żywicy pająka, z meteorytu, który spadł na Syberię, z iskrzącego się śniegu, z płynącego wodospadu… Całe to piękno staram się urzeczywistniać w swoich pracach. Biżuteria często jest inspirowana historią ludzi, dla których jest tworzona. A moim największym źródłem szczęścia i inspiracji jest miłość.


Obrazy malowane są z pasją i pełnym poświęceniem, wszystko co wyróżnia Nikitę w tworzeniu rzeźb i biżuterii znajduje odzwierciedlenie w jej obrazach. Niezwykłe, tajemnicze i rozpoznawalne obrazy, fantastyczne miasta, miraże, przestrzeń i ognisty koń, krew i ciało, duch wolności i oczywiście Miłość. Obrazy Nikity fascynują i leczą, ozdabiają i barwią każde wnętrze i mogą być nieocenionym prezentem dla bliskich i przyjaciół.


Biżuteria, rzeźby i obrazy Nikity to przede wszystkim dzieła sztuki oraz wyjątkowy i oryginalny prezent, bezcenny dla bliskich i przyjaciół.

Wystawy:

Izrael: „czarno-biały” (Raanana)
„Unikalny styl” (Tel Awiw)
Luxembourg Art Price 2019, 2021 (certyfikat doskonałości)
„Bustan” Herclija. Izrael
Droga Cierniowa Tel Awiw. Izrael
Sztuka i informacje. Izrael
Jest właścicielem własnej Galerii Sztuki „Happy Place” znajdującej się w wiosce Kadima w Izraelu.

Społeczny sieci:
Facebook: https://www.facebook.com/nikitabenami
Instagram: https://instagram.com/nikita_ben_ami/
JURY "SZTUKI PIĘKNE"